בטאון פורים תשפ"ד

בטאון דרך אחים

דרך אחים

בוגרים יקרים,

אני מתרגש לשתף אתכם בביטאון פורים של ארגון הבוגרים. עבדנו קשה כדי לרכז בו את מרבית עשיית הארגון בשנה האחרונה, ואני גאה להציג בפניכם את המוגמר.

חג פורים הוא זמן של שמחה, משפחה , וגאווה לאומית . זהו זמן לחגוג את הניצחון של הטוב על הרע, ואת האור על החושך.

בפורים עמנו עמד במבחן, והצליח בזכותם של אסתר ומרדכי להביס את הרשע שקם להשמידנו.
כאז כן היום, רובנו, משמחת תורה, נלחמים באותו רשע שקם להורגנו. בזכותכם ובזכותם של עוד רבים, אנחנו מדכאים את הרשע ולא נעצור עד שיושמד.

אך השנה נחגוג את חג הפורים באופן שונה. השנה חסרים לנו אנשים רבים כל כך, אנשים טובים כל כך, וביניהם הראל ובנימין, הגיבורים שמאז נפילתם צוות הארגון פועל רבות להנציחם ולסייע למשפחות היקרות בכל דרך שנוכל.

בהמשך הבטאון תיפגשו עם גבורתו מעוררת ההשראה של סגן אריה טלר

אנצל הזדמנות זו כדי להוקיר תודה בפני כל אחד מהבוגרים היקרים שתורמים רבות לפיתוח הארגון, כמשתתפים בפעילויות השונות, כלומדים בבית מדרש בוגרים, ובמיוחד לצוות הארגון היקר העומל רבות מאחורי הקלעים על מנת ליזום ולהוציא לפועל עבורכם את הפרוייקט הבא ברמה הגבוהה ביותר,

לסיום אני מבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם חג פורים שמח!

בברכה,

אלון שמיר מנהל הארגון

בדרך לדירה משלהם

"עד שהגענו חשבנו שאנחנו יודעים מה צריך כדי לקנות דירה, עכשיו אנחנו מבינים כמה ידע היה חסר לנו, וכמה אנחנו יכולים לקבל כאן, בלי קשר להלוואה…"

סדנת עוגן הראשונה בשיתוף פעולה עם ארגון הבוגרים יצאה לדרך…

הזוגות שהשתתפו במפגש הראשון שהתקיים בתחילת חודש מרץ, סיפרו על ערך וידע נדירים שזכו לקבל כבר בתחילתה של הסדנא, שמצטרפים ומשלימים את ההטבה העיקרית, הלוואה של 100 אלף ש"ח ללא ריבית לצורך קניית דירה,

גם לך יש את הזכות להשתתף בסדנא הבאה, שתיתן לכם מעבר לכסף גם כלים וידע פרקטי ששווה הון, בצורה מונגשת וכמובן באווירה ייחודית ומ"נצח"ת של זוגות בוגרים- בדיוק כמותכם, בדרך להצלחה הגדולה- נכס נדל"ן משלכם.

סדנת עוגן ב''בית נצח''

 

בזמן הקרוב יתקיים ארוע נוסף של "קרן החתנים", בו תוענק לכל חתן שימצא זכאי מתנה שווה במיוחד.

בוגרים שתאריך חתונתם חל בין חודש אוקטובר 2023 עד חודש אוגוסט 2024 מוזמנים להיכנס לקישור, למלא פרטים ולחכות למתנה המיוחדת… היכנסו לקישור

"הצבי ישראל על במותיך חלל"

בצער עמוק מקרב לב התבשרנו על נפילתו של בוגר הגדוד, הקצין והלוחם סרן הראל שרביט זכרונו לברכה הי"ד.
הראל התגייס באוגוסט 2009 כלוחם לגדוד נצח יהודה. לאחר מסלול ההכשרה, הראל יצא לקורס מכי"ם ובהמשך לקורס קצינים, הראל פיקד על מחלקות בגדוד במספר תפקידים שונים, וכסגן מפקד פלוגה. הוא שירת בגדוד שש שנים, בסדיר וקבע.

הראל אהב מאוד את ארצנו הקדושה, והקדיש לכך חלק משמעותי מזמנו. היה שותף יחד עם אחיו משה בהקמתה של חוות עמק תרצה בבקעת הירדן, כדי להפריח את השממה ולמנוע השתלטות ערבית.

ביום שפרצה מלחמת חרבות ברזל, הראל הוקפץ למילואים בחטמר בנימין. הראל לא שקט עד שהצטרף ליחסם גבעתי והיה מהכוחות הראשונים שנכנסו לעזה. הוא ביקש להצטרף לחטיבת הקומנדו 551 בכדי להגיע לחזית הלחימה ממש, בצפון רצועת עזה. הוא השתתף בקרבות רבים בגבורה עילאית, כשהוא חדור ברוח קרב ומעודד את כל החברים סביבו. הוא נלחם בכדי לנקום באויב ולחזור להתיישב במרחבי חבל עזה, תוך אמונה שזה מה שיחזיר את הביטחון האמיתי והקבוע לעם ישראל. הוא נפל בליל י"ז בטבת התשפ"ד במהלך קרב ברצועה, ועלה לגנזי מרומים. משפחתו וחבריו מקימים בימים אלה את "מרכז הראל לגבורת ישראל" בבקעת הירדן, בחווה שהראל הקים. במרכז ינחילו את ערכיו הגדולים של הראל לצעירי עם ישראל, יעסקו בחיבור עם ישראל לזהותו ותורתו.
חבריו וחייליו לאורך השנים מספרים על הראל כאיש אשר רוח בו, שילוב מיוחד של עוצמה יהודית, טוב לב, אהבת ישראל, דבקות עצומה במטרה וערכיות גבוהה כדרך חיים.

נחתום במילותיו של הראל עצמו:
"אני מברך את כולכם בברכת ארץ ישראל, שתהיה לכם ברכה, שיהיה לכם אור בעיניים, שתהיה לכם שמחה, שתהיה לכם אהבה לארץ הזאת, ותמיד תרצו להיות בה. כי מי שאוהב לא עוזב!"

 

סרן הראל שרביט הי"ד בעזה

 

אריה אמיתי לא מוותר, עד לניצחון

אריה טלר, קצין לוחם שגדל בגדוד 97, משתף אותנו בסיפור ההשראה המצמרר במילותיו שלו:

"אותי תפס 7.10.23 כמ״מ אימון מתקדם של גדוד נצח יהודה,
באותה שבת הוקפצתי יחד עם המחלקה שלי לישוב רעים ומשם המשכנו לבארי ועברנו למשימות הגנה וסריקות בעוטף,
כחודש ימים עם לוחמים יקרים בתחילת דרכם בצבא, חבורה של נערים איכותים שהניחו בצד את כל מה שהעולם הזה יכול להציע ותרמו את עצמם להילחם על הארץ המדהימה הזאת, חבורה של אריות.
ב 11.11.23 אני יושב לתומי בשיעור תורה ומקבל הודעת ווצאפ מהמפקד שלי שעלי להתיצב ב14 לחודש (עוד שלושה ימים) בבה״ד 1,
נכנסתי לקורס סמ"פ ולאחר הקורס שובצתי לפלוגה א' בגדוד גפן, מסדרי ציוד, מג״ד, מ״פ- מוכנות מלאה ללחימה,
ביום שישי 01.12.23 עם כניסת השבת, נכנסנו עם שירי שבת בשיירה אל תוך רצועת עזה, חיוך גדול על פני ואמרתי לעצמי זהו רגע היסטורי שלעולם לא אשכח, הלב מוצף בתחושת שליחות מטורפת!! ובגאווה גדולה על הזכות להילחם על ארץ ישראל, עם ישראל, מדינת ישראל, במלחמת מצווה של ממש!!!

הגעה אל היעד , פורקים מהכלים, חיפויים והתחושה קצת כמו בסרט, פשוט מתחיל תנועה כמו שלמדתי, כמו שלימדתי ב3 שנים האחרונות! אף אחד לא דמיין לעצמו שנמצא את עצמנו במרכז רצועות עזה מתקדמים בדילוגים כמו בתרגילים שעשינו עד כה…
לאחר מספר ימים של משימות הגנה "רגועות" יחסית, מגיע יום חמישי, ערב נר ראשון של חנוכה,
מתחילות לרוץ השמועות שהגדוד יוצא למשימת התקפה… רגשות מעורבים בתוכנו ומתחילים בהכנות, אני מוצא את עצמי בהורדת פקודה והבנת המשימה, תופס את הכוח שלי ומעביר להם את משימתינו.
אנו מתחילים בהדלקת נרות חנוכה חגיגית, כולם שמחים, שרים יחד ואני בתוכי מתרגש מאוד ואומר לעצמי, כמה עוצמה יהודית נצחית יש ברגעים הללו, לעולם לא חשבתי שאמצע את עצמי מדליק נרות חנוכה בתוך מטבח בבית של משפחה בלב עזה, אני אוסף כח מרגעי ההדלקה העוצמתיים וממשיך בנהלי הקרב..

אריה בעזה

 

אמצע הלילה השעה מאוחרת, טנקים מובילים את הכוח ואנחנו מתחילים תנועה לילה. שקט. חושך. מחזיק את הנשק סורק במבטי וממשיכים בתנועה, הגענו למבנה בית ספר והלכנו לישון,

בבוקר מוקדם יצאנו אני והצמד שלי כחלק מכוח של מספר לוחמים לסריקה מבצעית בחצר בית הספר,
לקראת סיום המשימה הופעל על הכוח מטען רב עוצמה, יחד עם פיצוץ אדיר שלעולם לא שמעתי כמוהו, כולנו מועפים לצדדים מעוצמת הפיצוץ והמקום מעלה פטרית עשן …
ברגעים אלה נכנס לי לבטן רסיס בגודל של כ7 סנטימטר חד עבה וחלוד שקורע לי איברים פנימיים ואני מתחיל לדמם בהרגשה שזה הסוף…
למזלי מישהו שם לב אלי, גרר אותי למחסה, לאחר טיפול קצר בשטח ע"י צוות הרפואה של הגדוד פוניתי במסוק לבית החולים אסותא, שם עברתי שני ניתוחים ארוכים ומאוד משמעותים שבהם הצילו את חיי..
אין לי מילים כדי להודות לכל האנשים שהיו חלק מהצלתי,

הצוות, החובשים והרופא בשטח, לוחמי 669, לצוות המנתחים הרופאים והאחיות בביה"ח אסותא ולחברים ששהו לצידי ברגעים מורכבים כל כך!
התעוררתי לאחר כמה ימים והתחלתי להבין את גודל הנס שבורא עולם עשה איתי.

לאחר כמה ימים סיפרו לי בכאב עצום שהצמד שלי, נתנאל מנחם איתן – הי״ד, צוער מ669, נפל בקרב הקשה,
הכאב הוא עצום וקשה מנשוא,
נתי, היית אדם מיוחד ערכי צנוע וחייכן יש לכל עם ישראל הרבה מה ללמוד ממך נוח על משכבך בשלום.

ולסיום.. עברתי תקופה של כ6 שבועות בבית החולים תקופה מאתגרת בטירוף,
כאשר אני מתמודד עם הפער העצום בין פיקוד בשדה הקרב למצב תלותי ביותר, בו אפילו כוס מים לא הייתי מסוגל לשתות לבד.

לאחר תקופה כזו בבית החולים למדתי להעריך כל איבר בגוף שעובד, אוזניים, עינים, אף, פה, כל נשימה, כל שתיה, כל אכילה, ללכת, לשבת, לעמוד, לדבר , לישון, לזוז, התמלאתי בשמחה עצומה על החיים שקיבלתי במתנה,
הגוף זו מכונה מדהימה שאנחנו חייבים לדעת להעריך תמיד,
אני רוצה להגיד תודה גדולה למשפחה היקרה שלי שלא עזבה אותי לרגע.
אוסיף ואגיד הצבתי לעצמי שתי מטרות:
1) לחזור ולפקד על לוחמים!
2) לבצע ריצת מרתון 10k .
אומנם יש לי עוד דרך ארוכה ומאתגרת אבל אני הולך בעז"ה לנצח!"

ביום שישי, ה08.03.24 השתתף אריה במרתון ירושלים והצליח לרוץ קילומטר שלם בכוחות עצמו, זוהי תמונת הניצחון שלו:

אריה במרתון ירושלים

חדש! ערוץ עם כלל העדכונים עבור הבוגרים, אסור לך לפספס!

היכנס עכשיו כדי להישאר מעודכן

ערוץ הוואטסאפ- כלל העדכונים הרלוונטיים עבורכם במקום אחד

קישור לכלל הקבוצות- לפי נושאים

החל משעה 18:00 ביום ראשון:

קריאת מגילה, לימוד אבות ובנים, מסיבה עם כיבוד עשיר ומפנק, וגם בנות הזוג מוזמנות לעזרת הנשים.

רווקים כמובן מוזמנים בשמחה,

קישור להרשמה

ארגון הבוגרים יוצא לדרך חדשה וזו ההזדמנות שלך להשפיע,

בימים אלו אנו פותחים אפשרות להגשת התמודדות לחברי עמותה וליו"ר עמותת הבוגרים, לתפקיד היו"ר יתקיימו בחירות בהם יוכל כל בוגר להצביע,

בשלב זה אנו מבצעים מיון וסינון של המתמודדים, מתוכם תורכב רשימת מועמדים ליו"ר העמותה, הבחירות יתקיימו לאחר גיבוש רשימה ראויה,

כעת זה הזמן שלכם להגיש מועמדות, או לשלוח את הקישור לבוגר שראוי מבחינתכם לשמש בתפקיד החשוב,

קישור מהיר לרישום

חובה לצרף קו"ח, עדיפות משמעותית לבעלי תואר ראשון/ ניסיון עסקי או ניהולי בהיקף גבוה.

בשלב זה התפקיד הינם התנדבותיים ומיועדים לבוגרים ערכיים מלאי שליחות שיהיו מעוניינים להשפיע בגדול על בוגרי המסלולים החרדים ומסוגלים להקדיש עבור כך מזמנם היקר.

 

תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים

תוכניות נוספות לבוגרים