בטאון חנוכה תשפ"ב

בטאון דרך אחים

המכבים המודרנים

הרמטכ"ל בהדלקת נרות חנוכה בגדוד נצח יהודה: "צה״ל הוא לא כור היתוך, הוא כור איחוד"

הרמטכ״ל, רב אלוף אביב כוכבי יחד עם שר הבטחון בני גנץ ומנכ"ל עמותת נצח יהודה יוסי לוי, השתתפו בהדלקת נר ראשון של חנוכה בגדוד ׳נצח יהודה׳,

הרמטכ"ל כוכבי מסר במעמד ההדלקה: "אחדות ישראל באה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בצה"ל. צה״ל הוא הזדמנות נדירה של עם ישראל לקחת אנשים שלא היו נפגשים, ובאופן טבעי לחבר ביניהם. צה״ל הוא לא כור היתוך הוא כור איחוד, הגדוד הזה, הוסיף כוכבי, נותן הצצה למה שקורה בצה״ל, אנשים מרקעים שונים, ממקומות שונים בארץ, דתיים, חילוניים, מסורתיים – כולם יחד מתגייסים לצה״ל, ומשרתים בטנק, בבטן הצוללת ובסוללת כיפת ברזל. לוחמי צה"ל הם המכבים המודרניים. גאה בכם וסומך עליכם".

מפקד גדוד נצח יהודה, סא״ל מתי שבח, מסר: "אנו בלילה הראשון של חג החנוכה – חג שאנו חוגגים כל שנה במשך 8 ימים כבר מעל 2,000 שנה, חג שהיא קונצנזוס בעם ישראל לכלל קהילותיו ומנהגיו – חג שהחנוכיה שלו הפכה לסמל לאומי, בחג זה אנו לא חוגגים רק דבר אחד – את התוצאה, ניצחון המכבים על היוונים, אלא אנו חוגגים את הדרך, את התהליך ואת הערכים שהובילו את משפחת החשמונאים לניצחון על האימפריה היוונית, תכונות שהוטמעו ב DNA של עמינו עד עצם היום הזה ומפעמת בנו כל פעם מחדש כשיש אויב חדש הרוצה לנו, היום, אנו מתכבדים בהדלקת נרות בנוכחות שר הבטחון, הרמטכ״ל ושאר המפקדים והמכובדים, במקום שבעיניי מסמל יותר מכל את הדרך של המכבים של ימינו.

זכיתי לשרת בגדוד נצח יהודה מעל 16 שנים, מחייל ועד היום כמפקד הגדוד, ומצאתי פה – כאן בגדוד הזה, את מאפיינים אלו יותר מכל מקום אחר, הלוחמים שמגיעים לשרת הנה בוחרים להגיע לשרת בגדוד בעקבות האמונה בצדקת הדרך. בעיניי חיילי גדוד נצח יהודה במובנים ממשיכי דרכם של המכבים, גדוד נצח יהודה ערוך ומוכן לכל משימה שיידרש , ומטרה אחת לנגד עינינו – ניצחון, בכל מפגש עם אויב. נעלה, נלחם וננצח".

בתמונה: הרמטכ"ל בכניסה לאירוע הדלקת הנרות בגדוד.


התייצבות מקיר לקיר

מאות חיילי מילואים בוגרי גדוד 97 – נצח יהודה, התייצבו לשבוע מילואים סזיפי וממצה במסגרת גדוד המילואים נצח ישראל, גדוד 941

שבוע האימונים התקיים לאחר תקופה ארוכה בה לא נקראו חיילי המילואים לאימון בעקבות מגפת הקורונה, במסגרת האימון תרגלו הלוחמים תרגולים בשטח פתוח ובנוי עד רמת תרג"ד במאל"א בצאלים.

מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין הגיע לשטח יחד עם הרב בר חיים לפנק את מאות חיילי גדוד המילואים של נצח יהודה ונדהם מרוח הלחימה של החיילים.
במהלך הסיור הזמין גולדשטיין את חיילי המילואים להצטרף לעשרות הפרוייקטים החדשים לטובת הבוגרים שמופקים בימים אלו ע"י ארגון הבוגרים.

יש לציין כי בפעם האחרונה בה הוקפצו חיילי הגדוד למילואים טרום פרוץ הקורונה זה נעשה כחלק מתרגיל פתע כאשר שיעור הגיוס במסגרתו עמד על לא פחות מ־94%. "גדוד שנחשב טוב, עומד בדרך כלל על שיעור התגייסות של 85%", סיפרו ל"מעריב" קצינים בפיקוד המרכז. "נתוני הגיוס של הגדוד הזה חריגים לטובה בכל קנה מידה, חיילי מילואים איכותיים שמוכנים בכל עת לעבור למצב של הגנה על הארץ, מאפס למאה.

 

 

 


זוגיות מנצחת 3

זוגיות היא כמו שריר,
היא משהו שרצוי מאד להתאמן עליה בכדי לחזק אותה.
ומה יותר טוב מלחזק את הזוגיות יחד?

בוגרים רבים כבר הבינו עד כמה זה חשוב ומחזק, ומגיעים מידי שבוע יחד עם בנות הזוג לסדנת הזוגיות שמקיים ארגון הבוגרים.

המפגשים מתקיימים בגלריה קסומה בתוך מבנה ירושלמי עתיק, באוירה הקסומה של טיילת עמק רפאים.

את הסדנא מעבירים טובי המנחים- כמו הרב מנחם בורשטיין, אסתר ארנד, ד"ר שלום סרבניק, הרב יוסף מלכה ועוד.

מחפשים לעשות משהו משמעותי יחד? משהו שיחזק את הקשר שלכם ויביא אותו למימד עמוק ואמיתי?

בעקבות ההצלחה של הסדנאות שנערכו, אנו פותחים סדנא שלישית במספר בקרוב,
אל תפספסו!

אנו מזמינים אתכם הבוגרים להצטרף לסדנה הקרובה שתתחיל מיד לאחר חנוכה לפרטים נוספים לחצו – כאן
"מחזקים את הזוגיות"

לרישום למחזור הקרוב: לחץ כאן

 

 


מעטים ורבים

זאת חנוכה בבית אליאנס: יואליש קרויס איש נטורי קרתא ורס"ן במיל' יוסי לוי מנכ"ל עמותת נצח יהודה בפאנל מרתק על חרדים צבא ציונות ומדינה.
עמותת 0202, ארגון בוגרי המסלולים החרדים בצה"ל "דרך אחים" ועמותת נצח יהודה מזמינים אתכם לדיון מרתק בין שני הקצוות של החברה החרדית: בצד האחד יואליש, תושב מאה שערים ואב ל-17. יואליש אינו מחזיק בתעודת זהות, שותף ברוב הפעילויות והמחאות של נטורי קרתא ומתנגד לכל שיתוף פעולה עם המדינה. מנגד, רס"ן במיל' יוסי לוי לוחם בעברו וכיום מנכ"ל עמותת נצח יהודה המלווה את החיילים החרדים בצה"ל, עצב חשוף שעומד במוקד מאבקים רבים בתוך החברה החרדית. בפאנל ננסה להבין גם את ההיתכנות של קיום תורה ומצוות בצבא חילוני מעורב תוך השוואה בין ימינו לתקופת החשמונאים.
את הפאנל ינחה העיתונאי -דב אייכלר
יום ראשון 5.12 בשעה 20:00 בית אליאנס , רחוב כי"ח 5, ירושלים
הכניסה חופשית. יש להירשם מראש כאן

 

 

 

 "הדור שלנו- התור שלנו"

כשהרמטכ"ל הגיע השבוע לביקור בגדוד נצח יהודה והכריז בקול גדול " לא כור היתוך- כור איחוד", הוא הפך על פיה בהינף יד את אחת ההחלטות המרכזיות של מכריז המדינה, בן גוריון.

יש משפט מפורסם שאומר שאנשים גדולים עושים טעויות גדולות, בן גוריון ללא צל של ספק היה אדם גדול, מנהיג בחסד, שלמרות ויכוחים קשים בתוככי ההנהגה הארצישראלית החליט לקום לעשות מעשה ולהכריז על הקמת מדינת ישראל, אך עד היום ישנם שתי נקודות שבעיני רבים נחשבות לנקודות בהן טעה בן גוריון, הראשון הוא נושא גיוס חרדים לצה"ל, פטור מלא, בלא שהתעקש שמי שלא יושב ולומד יקום ויתגייס, והשני הוא הנסיון להפוך את צה"ל לכור היתוך.

בעוד נושא הגיוס הוא נושא שאודותיו חלוקות הדעות, לעומתו נושא הפיכת צה"ל לכור היתוך, הוא נושא שהוכח עם השנים כשגיאה חמורה, וכמעט שאין חולק על כך, במקום כור היתוך, התבצע במשך שנים בצה"ל כור מחיקת תרבויות, עשרות שנים לקח עד שצה"ל הבין כי עם כל הכבוד לרצון הכביר ליצור סגנון אחד של ישראלים, כזה שיהפוך לדמות ה"צבר" אסור שזה יגיע על חשבון התרבות השונה איתה מגיע הטירון מהבית, מצב בו במקום רב תרבותיות זה לצד זה, הפך צה"ל לחד תרבותיות על חשבון כל השאר, על חשבונו של המיעוט.

 

 

אין ספק כי מה שרואים מכאן לא רואים משם, והדברים שאנו מבינים היום כטעות אסטרטגית לא בהכרח נראתה כך ב1948, אבל גם אם אלו שלפנינו טעו, נדרשת הנהגה שתאמר בקול גדול "נדרש שינוי כיוון", ולמען האמת, האמירה של הרמטכ"ל במסגרת ביקורו בגדוד נצח יהודה, היא הכרזה חשובה- צה"ל סיים את תפקידו ככור היתוך, לא נדרש היתוך, אלא איחוד, כי בעוד תפקיד דור ההורים היה לבנות את המדינה, הדור שלנו הוא זה שתפקידו לבנות את העם, הדור שלנו, התור שלנו, ולבנות את העם אי אפשר על חשבון האחר, אלא לצד האחר, לא על חשבון תרבות האחר, אלא בשילוב עם האחר,

ולמעשה, לא פלא שהרמטכ"ל בחר להכריז על כך דווקא בביקור בגדוד, שהרי בסופו של דבר, בוגרי נצח יהודה, אין דוגמה טובה מהם לשילוב שבין העולמות, תורה עם דרך ארץ, ישראליות ויהדות, רב תרבותיות על פני התכה, וכל זאת- ביחד, במקום לצד.

 


עדים לנצח – מסע נוסף יוצא לדרך

בחודש יוני האחרון קיים ארגון הבוגרים מסע ייחודי וראשון מסוגו "עדים לנצח", המסע נוצר במטרה לחבר את הבוגרים להיסטוריה היהודית באירופה ולרצח המזעזע של 6 מיליון מבני עמנו במחנות ההשמדה וההרג בפולין וכן במטרה לגבש את קהילת הבוגרים ולחזק את הקשר בין חברי קהילת הבוגרים.
לאור הביקוש הרב יצא לדרך מסע "עדים לנצח מס' 2 וכמות הנרשמים אליו כבר הגיע לשיא חדש.
במידה וטרם נרשמתם מהרו לעשות זאת!
לפרטים נוספים כאן


מקפצה לעולם האקדמיה

בעקבות ההצלחה הגדולה בפרוייקטים קודמים אשר כל מטרתם שילוב בוגרי מסלולי צבא חרדים בעולם האקדמיה ולאחר מכן בעולם התעסוקה, הוחלט בארגון הבוגרים לפתוח בשיתוף פעולה עם מכללת אורט ירושלים מכינה טכנולוגית ייחודית ללא תנאי קבלה, מכינה אשר כל תכליתה היא לאפשר ללומדים להשיג את תנאי הקבלה הנדרשים לצורך השתלבות במסלולי ההנדסאים השונים.

מהרו להירשם מס' המקומות מוגבל – לפרטים נוספים והרשמה: כאן


 

footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים