בטאון כסלו תשפ"ב

בטאון דרך אחים

 

מאפס למאה – מאות יתייצבו

מאות חיילי מילואים בוגרי גדוד 97 – נצח יהודה, יעזבו את עבודתם בחודש הקרוב ויתייצבו לשבוע מילואים סזיפי וממצה במסגרת גדוד המילואים נצח ישראל, גדוד 941.
שבוע האימונים יתקיים לאחר תקופה ארוכה בה לא נקראו חיילי המילואים לאימון בעקבות מגפת הקורונה, במסגרת האימון יתרגלו הלוחמים תרגולים בשטח פתוח ובנוי עד רמת תרג"ד במאל"א בצאלים.

בתחילת השנה הבאה כבר מתוכננת לחיילי הגדוד חודש תעסוקה מבצעית, כאשר גם הוא ייערך לאחר תקופה ארוכה של המתנה מצד בוגרי הגדוד לקריאה מבצעית.

בפעם האחרונה בה הוקפצו חיילי הגדוד למילואים טרום פרוץ הקורונה זה נעשה כחלק מתרגיל פתע כאשר שיעור הגיוס במסגרתו עמד על לא פחות מ־94%. "גדוד שנחשב טוב, עומד בדרך כלל על שיעור התגייסות של 85%", סיפרו ל"מעריב" קצינים בפיקוד המרכז. "נתוני הגיוס של הגדוד הזה חריגים לטובה בכל קנה מידה, חיילי מילואים איכותיים שמוכנים בכל עת לעבור למצב של הגנה על הארץ, מאפס למאה.


"מאפס למאה": חיילי גדוד המילואים בהקפצה ערב פרוץ הקורונה

 

 


זוגיות חזקה

זוגיות היא כמו שריר. היא משהו שחייבים להתאמן עליו, ללא קשר לכמה האדם חלש או חזק.
בוגרים רבים מבינים את זה, ומידי שבוע בחודשים האחרונים הם הגיעו יחד עם בנות הזוג למפגשי סדנת הזוגיות, שיזם ארגון הבוגרים.
המפגשים התקיימו במתחם רומנטי בבירה, בתוך גלריה מעלפת שבמבנה ירושלמי עתיק, באווירה הקסומה של טיילת עמק רפאים.
לאור ההצלחה הגדולה בשני המחזורים האחרונים, יצאו כעת בארגון הבוגרים בהפקת המחזור השלישי! מהרו להירשם.
בסדנה משתתפים טובי המרצים כגון הרב מנחם בורשטיין, הרב אבנר קוואס, הרב יוסף מלכה ועוד.

אנו מזמינים אתכם הבוגרים להצטרף לסדנה הקרובה שתתחיל מיד לאחר חנוכה לפרטים נוספים לחצו – כאן
"מחזקים את הזוגיות": הרב זמיר כהן בהרצאה במסגרת סדנת הזוגיות

לרישום למחזור הקרוב: לחץ כאן

 

 


שדרוג כלכלי

הקורונה פגעה בכ- 150,000 משפחות ממעמד הביניים, כלכלית, תעסוקתית ומשפחתית. אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שבין הבוגרים ישנם משפחות אשר נפגעו בהקשרים האלה מתחילת הקורונה. אנו שמחים לעדכן על הרחבת השותפות של ארגון הבוגרים עם "קרן ידידות טורונטו" סביב תכנית פורצת דרך שמטרתה להציע ליווי כלכלי תעסוקתי עם מגוון כלים מקצועיים אשר יבטיחו לכם עצמאות כלכלית והשתלבות איכותית ומותאמת בשוק התעסוקה.

 

 

  התכנית מותאמת אישית וגמישה

  הליווי ניתן בהיבטים כלכליים, תעסוקתיים ומנטליים – בהתאם לצרכיו של הפונה

 ◊ משך הליווי נקבע בהתאם לתכנית האישית הנבנית עבור כל פונה, ונמשכת עד 6 חודשים

התכנית בסבסוד מלא!

 

עשרות בוגרים כבר שדרגו את החיים, עכשיו תורך!

 

פרטים נוספים:כאן

 


יום חשיפה: חיילי שנת המשימה

יום חשיפה לארגון הבוגרים התקיים בשבוע שעבר בבית עמותת נצח לחיילי מסלולי נצח העומדים לקראת שחרורם מצה"ל בחודש הבא.

במסגרת יום החשיפה נפגשו החיילים עם מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין ושמעו ממנו על הארגון ופעולותיו הרבות הן בסיוע לבוגרים להשתלב בחיים האזרחיים, סיוע בשילובם בעולם האקדמיה, תכנית המנהיגות, בית המדרש בוגרים וכו',
וכלה בסיוע לחתנים עם מוצרי חשמל לבית.

בהזדמנות זו נאחל לבוגרים הטריים, ברוכים הבאים למשפחה!

 "לך תוכיח שאין לך אחות"

סיפור יהודי עתיק מספר על עיירה יהודית קטנה אליה הגיע רב חדש לכהן, מתוקף תפקידו יצא הרב להכיר את יהודי העיירה, ולסייר בחנויות שתחת השגחתו, במהלך הסיור הגיע הרב לקונדיטוריה המקומית ולתדהמתו הרבה הוא מגלה כי את התנור מבעיר לא אחר מאשר העובד הגוי ולא בעל הבית היהודי כנדרש, מה שהופך את המוצרים בעסק למוצרי פת עכו"ם, שב הרב לביתו ושלח שליח לבעל העסק להודיעו כי הוחלט להסיר את ההשגחה וכי עליו להשיב את תעודת הכשרות אל בית הרב עד שקיעת החמה.

למשמע האיום גיחך הרב, תספר מה שאתה רוצה, בכלל אין לי בנות, את זה כבודו, השיבו בעל העסק, תצטרך להוכיח

בשקיעת החמה מתייצב בעל העסק בבית הרב אך במקום להביא איתו את תעודת הכשרות מציג הוא בפני הרב אזהרה, או שכבודו ירד לי מהווריד, או שאדאג להפיץ בכל רחבי העיירה כי בתו של הרב השתמדה והפכה להיות מיסיונרית נוצרית, למשמע האיום גיחך הרב, תספר מה שאתה רוצה, בכלל אין לי בנות, את זה כבודו, השיבו בעל העסק, תצטרך להוכיח.

תרבות של פייק ניוז איננה דבר חדש בעולם, בוודאי שלא בעידן המודרני, בתקשורת הישראלית פועלים גורמים רבי עוצמה אשר מאמינים במיחזור, אך לא של בקבוקים, כי אם של סיפורים, לו היה העניין מסתיים במיחזור, עוד ניחא, אבל כשמדובר בפייק ניוז יחד עם מיחזור והדבקה, כלומר לקיחת סיפור מגדוד אחר בצה"ל והדבקתו על חיילי גדוד נצח יהודה, אי אפשר להמשיך לסדר היום כאילו לא קרה דבר.

 

 

ההכפשות כנגד חיילי נצח יהודה שהתפרסמו במסווה של כתבה בחדשות 12 מהוות פגיעה איומה לא רק בחיילים המשרתים כיום, אלא מסע השחרה ודה לגיטימציה כלפי אלפי בוגרים ששירתו במהלך השנים בגדוד, כביכול מדובר בגדוד אלים וקיצוני, והכל כמובן במסווה של ביקורת עניינית ועבודה עיתונאית אמיצה, העיקר שלא יבלבלו אותם עם עובדות..

ויגור זאב עם כבש, כאילו לא די לחיילי הגדוד בקמפייני החרדקי"ם למיניהם מצד המתנגדים לגיוס חרדים,
חברו להם כעת גורמים נוספים להכפישם מהצד הנגדי?

חיילי הגדוד מתוקף הדברים מנועים מלפעול ולהגיב כנגד אותם הכפשות, השמצות שגם ככה קשה להזים כי הרי "לך תוכיח שאין לך אחות", אבל אנחנו כבוגרים, שיכולים לשמש להם לפה, הנוכל לשבת מהצד בחיבוק ידיים?

 


ברוך הבא למשפחה

רס״ל מוטי הר כסף רמ״ד לוחמה בגדוד נצח יהודה התגייס במחזור אוג׳ 17, יצא לקורס מכי״ם ובסיומו פיקד במחלקת רתק בפלוגה המבצעית, מוטי ויתר על שנת המשימה הקים ופיקד על מדור הלוחמה בגדוד נצח יהודה.
לאחר 4 וחצי שנים החליט מוטי להצטרף אלינו, לחיים האמיתיים באזרחות תוך שהוא משאיר מדור מס׳ 1 בגדוד שימשיך ויפעל לטובת החיילים.
מוטי הביא איתו סטנדרטים שלמדו ועוד ילומדו בחטיבה כולה.
ארגון הבוגרים גאה בך מוטי! ברוכים הבאים למשפחה!


מקפצה לעולם האקדמיה

בעקבות ההצלחה הגדולה בפרוייקטים קודמים אשר כל מטרתם שילוב בוגרי מסלולי צבא חרדים בעולם האקדמיה ולאחר מכן בעולם התעסוקה, הוחלט בארגון הבוגרים לפתוח בשיתוף פעולה עם מכללת אורט ירושלים מכינה טכנולוגית ייחודית ללא תנאי קבלה, מכינה אשר כל תכליתה היא לאפשר ללומדים להשיג את תנאי הקבלה הנדרשים לצורך השתלבות במסלולי ההנדסאים השונים.

מהרו להירשם מס' המקומות מוגבל – לפרטים נוספים והרשמה: כאן


דור העתיד

מגזין הילדים החרדי מדעי ׳נפלאות עולם׳ מבית נשיונל ג׳יאוגרפיק ו׳תרבותא׳ בפעילות מיוחדת לבוגרי המסלולים החרדים בצה"ל
הגרלה על 5 מנויים שנתיים חינם + ערכת מתנות מפנקת מבית נשיונאל ג'יאגרפיק
מה אתם צריכים לעשות?
להשאיר פרטים בלינק הבא: כאן
ההגרלה תתקיים ב 14.11.2021

בנוסף ילדים שירכשו מנוי באמצעות נצח יהודה יכנסו להגרלה על מיקרוסקופ מתנה!
לינק לרכישת מנוי- כאן

 


 

footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים