בטאון חודש ניסן

בטאון דרך אחים
header_5

 

דבר מנכ"ל עמותת נצח יוסי לוי

אחיי הבוגרים האהובים,
אז במי אני בוחר מחר?

חג הפסח בפתח ואיתו גם בחירות גורליות, אנו בוגרי צבא חרדים, אין לנו בית טבעי.
בכנות, יש רק נושא אחד שמנחה אותנו; טובת הבוגרים!

אנו שתרמנו רבות למען עם ישראל, כן, תרומה שאינה זהה לשאר המתגייסים, בעלי זכות אף לדרוש! לדרוש הנחה בדיור, לדרוש סיוע בלימודים ועזרים נוספים שיאפשרו לנו להשתלב היטב בחברה.

אז במי אני בוחר מחר? השם פחות רלוונטי, אבחר במי שנושא על דגלו את שמירת המסורת היהודית ושמתחייב לפעול למענינו!

אנו לא גוף פוליטי אולם בשנה האחרונה ביצענו עשרות תכניות ופרויקטים לבוגרים!
אך, הצרכים שלנו לא זכו למענה הולם ולכן כעת אנו דורשים זאת, ובעוצמה של 14,000 בוגרים!

מאחל לכולנו חג פסח כשר ושמח, אנו פועלים ונמשיך לפעול עבורכם בשנים הקרובות עד להצלחתכם!

בהערכה
אחיכם, יוסי לוי
בוגר ומנכ״ל העמותה


נבחרת ההייטק של 2021

כ 20 בוגרי מסלולי נצח התקבלו לתכנית היוקרתית "פורטלנד להייטק" במסגרת התכנית המשתתפים לומדים לתואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה העברית ובסיום הלימודים הם משולבים בחוד החנית של הכלכלה הישראלית (הי-טק), עם שכר התחלתי גבוה מאד

מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין אמר בשיחה בנושא בפני חיילים משנת המשימה, כי השתלבות בוגרים במסגרת התכנית היוקרתית מעידה על איכות החומר האנושי ממנו עשויים הבוגרים, ומהווה בשורה חשובה לתקוות שילוב בוגרי מסלולי צבא חרדים בקדמת חוד החנית של העשייה הישראלית.

 

 


יום חשיפה: חיילי שנת המשימה

יום חשיפה לארגון הבוגרים התקיים בשבוע שעבר בבית עמותת נצח לחיילי מסלולי נצח העומדים לקראת שחרורם מצה"ל בחודש הבא.

במסגרת יום החשיפה נפגשו החיילים עם מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין ושמעו ממנו על הארגון ופעולותיו הרבות הן בסיוע לבוגרים להשתלב בחיים האזרחיים, סיוע בשילובם בעולם האקדמיה, תכנית המנהיגות, בית המדרש בוגרים וכו',
וכלה בסיוע לחתנים עם מוצרי חשמל לבית.

בהזדמנות זו נאחל לבוגרים הטריים, ברוכים הבאים למשפחה!

בתמונה: מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין בשיחה לחיילי שנת המשימה

 


אף אחד מעולם לא חשב להכין אותם

הצלחה רבה לסדנת "בדרך לחתונה" מבית ארגון הבוגרים, סדנה בה מכינים את המשתתפים לקראת כניסה לעולם ההיכרויות, הסדנה נוסדה בעקבות האבחנה בצורך של בוגרים רבים להכנה לקראת דבר שאף אחד לא חשב כי צריך להתכונן אליו, כלים לקראת היכרות למטרת זוגיות ונישואין, שהרי לכל דבר חשוב בחיים ברור לנו כי צריך קורס הכנה, אף אחד לא מעז לגשת למבחן פסיכומטרי ללא קורס מקדים, או לטסט ללא שיעורי נהיגה, אם אליהם אנו מתכוננים כראוי אזי על אחת כמה וכמה שעלינו להתכונן להיכרות כראוי.

בעקבות ההצלחה המרובה במחזור א' של הסדנה נפתחה בימים אלו ההרשמה למחזור ב' אשר במסגרת ששת מפגשי הסדנה המשתתפים יקבלו כלים פרקטיים שיסייעו להם להגיע לרגע המאושר בחייהם.

בתמונה: מנחה הסדנה המרצה אליהו בצלאל עם מחזור א' של "בדרך לחתונה"

לפרטים נוספים והצטרפות לפרויקט: בקישור שבתחתית העמוד


 


אפשר לשנוא אותה, אבל היא בכל מקום – ואתם צריכים אותה כדי להצליח

מספרים שנכנס פעם מרצה לאזרחות באוניברסיטה לכיתת הלימוד והציג על הלוח שאלה אמריקאית ממבחן קודם ושאל את הסטודנטים, “מי חושב שהתשובה א’ היא הנכונה?” מיד מספר סטודנטים הניפו את ידם, המשיך המרצה ושאל, “מי חושב שתשובה ב’ היא הנכונה?” וכמה סטודנטים אחרים הצביעו.

ושוב חזר המקרה בתשובות ג' וד', כל פעם מספר סטודנטים אחרים שהאמינו שהצדק איתם,

הסתכל עליהם המרצה ואמר: “אתם רואים, זוהי הבעיה בדמוקרטיה – נותנים לאנשים להחליט בנושאים שהם לא מבינים בהם שום דבר!”

רובנו הגדול גדל ומגדל את ילדיו בסביבה שלא חוששת מלהיחשף לפוליטיקה, אם זה במסגרת המסורת העתיקה של תצלום משפחתי ליד הקלפי בכל מערכת בחירות, רוכנים עם אבא על תיבת הפתקים מאחורי הפרגוד, ואם סביב שולחן השבת כאשר הרוחות לוהטות תוך התנהלות דיון פוליטי סוער בין בני המשפחה המורחבת.

אבל עם כל הגדילה כשהפוליטיקה תמיד מרצדת ברקע, אנחנו עדיין נוטים בהרבה מהפעמים להסתכל עליה כמשהו שלילי, לפעמים אפילו כמשהו מסריח

בתמונה: ח"כ בצלאל סמוטריץ' בפגישה עם מנהל ארגון הבוגרים – שמעון גולדשטיין, חבר ועדת היגוי ארגון הבוגרים – מר דוד ליפשיץ, והרב צדיקוב המלווה את החיילים בזמן השירות

 

והאמת שהפוליטיקה נמצאת בחיינו עוד בגיל הרבה יותר צעיר, מישהו מאתנו יכול לדמיין לעצמו גן ילדים בלי רעש? 35 ילדים, נקיים ומצוחצחים, יושבים כל היום בשקט מופתי ומשחקים בהנאה מרובה. בלי מריבות, בלי צעקות, בלי בכי, ללא מכות או משיכות בשיער. בלי "הוא לקח לי", "אני הייתי ראשון", "הוא הרביץ לי קודם", "אותך לגננת", "אבא שלי יותר חזק". זה לא בגלל שילדים הם רעים, זה לא בגלל שהם חצופים, לא מנומסים, או אגואיסטים. זה בגלל שלכל אחד מהם יש את האינטרסים שלו, את מה שהוא רוצה באותו רגע, והתפקיד של הגננת הוא לנהל את ניגודי האינטרסים האלה (בנוסף לכל שאר תפקידיה האחרים).

ואם חשבנו שניהול האינטרסים עליהם מופקדת הגננת בגן לנהל ביד רמה, נשארים בטווח גילאי הגן, אזי התבדינו, זה פוגש אותנו בהמשך בכל מקום בחיים, אם זה בעבודה בחברה גדולה ואם זה בהתנהלות ציבורית.

פוליטיקה, על צדדיה השליליים והחיוביים (כן, יש גם כאלה) היא מחויבת המציאות. הצלחה של ישוב, עיר, או מדינה, תלויה רבות בהבנת המפה הפוליטית, הבנת מהות יחסי הכוח, והיכולת "לשחק" במשחק הפוליטי. מי שעדין מאמין ומקווה לעולם אוטופי, נקי מפוליטיקה, כנראה עתיד להתאכזב. זה לא הולך לקרות. אדם כזה כנראה ישפיע פחות וישיג הרבה פחות.

אין זה מן המקום לבוא לומר למי להצביע, אלא רק לעורר את המחשבה, שהרי כפי שלפוליטיקה יש השפעה רחבה עלינו במישור האישי, היא בעלת השפעה אף לא פחות גדולה במישור החברתי

כשאדם קם בבוקר, הוא לא חושב על האיום האיראני, וגם לא על הסכסוך עם הפלסטינאים. למרות שאלו שתי סוגיות מאוד חשובות. הוא חושב על פרנסה בכבוד, הוא חושב על החינוך של הילדים שלו, הוא חושב על הוריו הקשישים, הוא חושב על בריאותו, כל זה פוליטיקה, את כל זה עושים בהחלטות פוליטיות. פוליטיקה זה לא רק תרגילים מסריחים. פוליטיקה זה לפעול למען הציבור כדי שלציבור יהיה טוב.

בשבוע האחרון נפגש חבר הכנסת יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' עם מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין וחבר ועדת היגוי ארגון הבוגרים – מר דוד ליפשיץ, במטרה לשמוע את צרכיהם של הבוגרים בנושאים אשר ביכולתו לסייע בדרכים פרלמנטריות, לאחר הפגישה סיפר שמעון, יצא לי להכיר אדם שבא לעבוד ולהילחם בדרכו הצנועה למען אחדות העם, ערכי התורה והציונות, אשר מצהיר על היותו קשוב וזמין לכל צרכיהם של בוגרי מסלולי נצח.

אין זה מן המקום לבוא לומר למי להצביע, אלא רק לעורר את המחשבה, שהרי כפי שלפוליטיקה יש השפעה רחבה עלינו במישור האישי, היא בעלת השפעה אף לא פחות גדולה במישור החברתי קהילתי, וגם אם לפעמים אנו נוטים לסלוד מלהתעסק בנושא, מוטלת עלינו החובה ואף הזכות להשפיע לטובה דרך הפוליטיקה, השפעה שתביא לנו תוצאות חיוביות הן כפרט והן ככלל.

 


 מה בין ארגון הבוגרים לשוק ההון

הידעתם שכולכם מושקעים בשוק ההון? כן, בין אם אתם מבינים בתחום ובין אם לאו, העתיד הכלכלי שלכם לעת זקנה כבר נמצא שם, הפנסיה שלנו, הגמל וההשתלמות נמצאים כולם בהשקעה בשוק ההון. אם אנחנו נבין ונשקיע בשוק ההון, נבין באופן אוטומטי יותר טוב במה מושקעים כספי הפנסיה שלנו ונוכל לוודא שזה אכן מתאים לצרכים שלנו. רוב האנשים פשוט מתעלמים ממה שהולך בפנסיה שלהם וזה פשוט חבל.

בניגוד לטעות המושרשת בדעת הקהל כביכול שוק ההון רלוונטי רק עבור בעלי סכומים גבוהים, השקעה בשוק ההון רלוונטית אפילו בסכומים נמוכים, אפשרי להתחיל לדאוג לצמיחה הפיננסית שלנו אפילו בהשקעה של 100 שקל בחודש בפלטפורמות רבות.

ארגון הבוגרים ראה לעצמו חובה ליזום הרצאה בנושא בכדי לסייע לבוגרים בצעד הראשוני בדרך להשקעה נבונה בעתידם הכלכלי

 

פרטים נוספים והרשמה: בקישור שבתחתית העמוד

 


 

מי אני? חנן אהרונסון תושב גני תקווה מתווך דירות במרכז הארץ

מסלול צבאי:  לוחם בגדוד 97 מחזור נוב' 03 פלוגת חיות הקודש (עדיין בקשר קרוב עם כולם, רק בשנה האחרונה נפגשנו פעמיים)

שם העסק: קפלינסקי נכסים

העסק וחיילים בודדים: לפני מספר חודשים יהודה שפירא מנהל הדירות לחיילים בודדים של עמותת "נצח יהודה" טלפן אלי וביקש סיוע במציאת דירה חדשה לחיילים בודדים במרכז הארץ. באותו היום שהחיילים נכנסו לדירה חלקם היו צריכים להיכנס לבידוד. מיד כששמעתי זאת רכשתי בעזרת תרומות של אנשים מדהימים מוצרי צריכה בשווי מאות שקלים ודאגנו לפתוח חשבון במכולת השכונתית, כך שלחיילים הבודדים תמיד יש כמויות של פינוקים בנוסף לאוכל שבוגר גדוד תומר – גבעתי, יעקב שרייבר בעל חברת ג'ייקובס קייטרינג מכין להם כל שבת.

המסר: חיילים בודדים זקוקים לשייכות וחיבור לקהילה וזה נורא פשוט לתת להם את זה רק צריך להתבונן סביב. ואני מודה לקב"ה שבזכות עבודתי כמתווך נוצר החיבור המיוחד עם החיילים.

הטבה מיוחדת לבוגרי המסלולים: ייעוץ ללא עלות + 30% הנחה מעמלת מוכר / קונה

דרכי התקשרות: 0548407684| Chananahr@gmail.com

ארגון הבוגרים מנגיש לכם את הדרך הטובה ביותר להצטרף לקהילת העסקים של בוגרי מסלולי נצח, אם עוד לא הצטרפתם עשו זאת עוד היום בקישור הבא – לקהילת העסקים

מתייחדים עם זכרם

בחודש הקרוב עומדים ברחבי העולם היהודי לציין את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

בימים אלו הולכות ונשלמות ההכנות לקראת טקס רב רושם המותאם לציבור החרדי שעתיד להתקיים באולם "שלווה" בירושלים כאשר בעקבות הגבלות הממשלה יתקיים הטקס ללא קהל כי אם משפחות החללים וחיילי המסלולים בלבד, כבשנה שעברה ישודר הטקס לעשרות אלפי צופים בשידור חי דרך ערוץ 20, Ynet, כיכר השבת, "בחדרי חרדים" וברשתות החברתיות.

על הנחיית הטקס מופקד היוצר והזמר שולי רנד, ובמהלכו ישאו דברים, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, ראש העיר ירושלים מר משה ליאון כמו כן ישתתפו, שר הפנים – אריה דרעי, חברי מועצת העיר ירושלים אריה קינג ויונתן יוסף, האמן עקיבא תורג'מן, רבני עמותת נצח יהודה, מנכ"ל עמותת נצח יהודה יוסי לוי, סמנכ"ל משרד הביטחון, ראש האגף הביטחוני חברתי – מר משה צין, רבנים ואנשי ציבור, בני המשפחות השכולות.


בתמונה: הקהל בטקס יום הזיכרון בשנת 2019


קישורים לתכניות ופרויקטים

פרוייקט מכ"ם – כאן
שוק ההון – הרשמה להרצאה – כאן
פרוייקט תגבור לסטודנטים – "בליבה חומה" – כאן
בית מדרש בוגרים – "דרך אחים" – כאן
תכנית פורטלנד להייטק – כאן
ת"ת לילדי בוגרי מסלולי נצח – כאן
קהילת העסקים – כאן

 

 

footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים