בטאון פסח תשפ"ג

בטאון דרך אחים

בוגרי נצח ביוון: "נושאי הדגל של נצח העם היהודי"

כחלק מפרוייקט עדים לנצח במסגרתו יוצאים בוגרי נצח למסעות בעקבות מאורעות השואה, יצאו בשבוע האחרון עשרות בוגרים למסע מיוחד בסלוניקי, במסגרת המסע ביצעו הבוגרים את מסלול מצעד החיים במקום בו ב־15 במארס 1943 יצא לדרך המשלוח הראשון של יהודי סלוניקי למחנה ההשמדה אושוויץ. היהודים הועמסו על רכבות משא, אחרי שהובלו ברחבי העיר מכיכר אלפטריה אל תחנת הרכבת. באופן סמלי, מסלול מצעד החיים שיחזר את מסעם האחרון של יהודי סלוניקי ועבר בסמוך לנמל ההיסטורי של העיר, שזוהה עם יהדות יוון במשך מאות שנים.

משתתפי המסע מספרים על חוויה יוצאת דופן, וחיבור חשוב למורשת העם היהודי, "כשאני צועד כאן" מספר לנו אחד המשתתפים, "אני מבין כמה שאני לא לבד, כמה אחריות מוטלת על הכתפיים שלנו, להמשיך את המורשת של 6 מיליון הקדושים הי"ד.


סגן הרמטכ"ל הגיע לבקר

בשבוע האחרון הגיע סגן הרמטכ"ל הנכנס, האלוף אמיר ברעם לביקור ראשון בגדוד נצח יהודה.
זהו הגדוד הראשון בו ביקר סגן הרמטכ"ל מאז היכנסו לתפקידו, ביקור חשוב ומשמעותי, שכל מטרתו הרחבה ותמיכה בשילוב המגזר החרדי בצה"ל כמשימה לאומית.


רצים קדימה!

צוות עמותת נצח יהודה וארגון הבוגרים מברך את מנהל ארגון הבוגרים הנכנס, יועץ המשכנתאות ובוגר מחזור מרץ 17, אלון שמיר, שבשיחה לבטאון אומר, "אני שמח להצטרף לעמותת נצח יהודה, ולקחת חלק פעיל כמנהל ארגון הבוגרים לטובת אלפי בוגרי מסלולי נצח, אני נכנס לתפקיד בחרדת קודש, עם כוחות מחודשים, בתקווה להגיע למחוזות חדשים, ארגון הבוגרים הוא בית לאלפי בוגרים איכותיים וכולי תקווה שיחד, בשיתוף פעולה עמוק ורחב, נוכל לסייע לכל בוגר באשר הוא להשתלב ולהצליח בחיי המעשה, הן באקדמיה והן בתעסוקה, ביחד נרוץ רחוק!".

בתמונה: מנהל ארגון הבוגרים, אלון שמיר עם מנכ"ל עמותת נצח יהודה, יוסי לוי.

 


קיצור דרך אל העתיד

לראשונה יוצא ארגון הבוגרים בשיתוף פעולה חסר תקדים לטובת שילוב בוגרי המסלולים החרדי בצה"ל בעולם האקדמיה, במסגרתו זכאים הבוגרים להכשרה מהירה ולמבחר קורסים ייחודי ללא צורך בתואר
במסגרת השת"פ זכאים הבוגרים להנחה של עד 50%.

לפרטים ניתן לפנות בוואטסאפ מס' 0523434866

 

 

 למה? כובע!

מסופר על מקרה שאירע לפני כמאה שנה בירושלים.
ליל הסדר קרב ובא וההתרגשות רבה. בביתה של גברת לוי מתחילים מיד אחרי פורים בניקיון ובמירוק הבית, להניס את החמץ מכל פינה "בל יֵראה ובל יִמצא".

השנה ההתרגשות רבה במיוחד. בִּתה של גברת לוי נישאה (התחתנה) עם אברך חשוב ותלמיד חכם, והם יבואו לחוג את הסדר יחד עם כל בני המשפחה, התבשילים בושלו בהידור רב. מצות ויין הוגשו לשולחן ואווירת חג הורגשה באוויר.

הדבר קרה בזמן "שולחן עורך", זמן הסעודה. כשגברת לוי הביאה לשולחן מרק נשמעה לפתע צווחה. כל המסובים הפנו מבטם לחתן הצעיר שאחז ביד רועדת בכף המרק. אולי המרק מלוח או חריף? חשבה גברת לוי בבהלה ושאלה: "מה קרה"?
החתן האדים, הצביע על המרק שבצלחתו וצעק: "חיטה, חיטה! גרגירי חיטה בתוך המרק! חמץ בפסח!" הוא קם מהשולחן ואמר: "לא אשאר בבית הזה, לא מקפידים כאן על כשרות!" ויצא בכעס.

"הרבנית נבוכה. אכן גרגירי חיטה במרק, כיצד קרה הדבר"?

בִּתה הכלה ישבה נכלמת ומבוישת. עד מהרה התאספו השכנים וניסו להרגיע את הרוחות ולפייס את החתן. מישהו הציע לגשת לרבה של ירושלים, הרב שמואל סלנט, וכך עשו.

 

הרב ביקש מהחתן להיכנס לחדר והורה לו להסיר את השטריימל (כובע פרווה חסידי).
החתן התבונן בכובעו והחוויר. בתוך הכובע היו חיטים. אמר הרב: "זה המנהג שלכם, לזרוק חיטים על החתן בזמן שהוא מובא לחופה, הלוא כן? החמץ היה בך ולא בבית המשפחה!"
החתן חזר בעיניים מושפלות ובראש מורכן וביקש את סליחתם של בני המשפחה.

פעמים רבות, אנו מאשימים את "כל העולם" על עוולות שונות, שעשו לנו.
אנו שוכחים להסתכל בהסתכלות אמיתית, אנו מחמיצים את "הנקודה".
לפני שאנחנו מחפשים את הרע באחר צריכים אנו קודם להסתכל על עצמינו.
חג הפסח בא ללמדינו להזהר מהחמצה. להזהר מהסתכלות שיטחית מנופחת בהמון רכיבים הגורמים לרעש ומנפחים את הדברים.
כשאדם מצביע באצבע מאשימה על חבירו, יש אצבע אחת המופנת לחבירו ושלוש אצבעות המופנות כלפיו.
חג שמח לכולם, ואל תשכחו אל תחמיצו!


מלגות שמחכות לכם

ההרשמות לשנה"ל הבאה כבר החלו בשיא המרץ ברוב המקומות, אחד הדגשים החשובים ביותר בתחילת סמסטר הוא להיות בעניינים מהרגע הראשון ולא ליצור פערים.
הכלל הזה נכון לגבי חומר הלימודים עצמו, ולא פחות לגבי המלגות שיעזרו לכם להחזיק את הראש מעל המים.
אנחנו בארגון הבוגרים רואים לנגד עינינו את החשיבות הגדולה בהצלחת הבוגרים בעולם האקדמיה ומשכך ריכזנו עבורכם מידע רב ונגיש במקום אחד שמקיף מגוון רחב של מלגות אפשריות שיעזרו לכם להצליח.
מאחלים לכם המון הצלחה ומחזיקים לכם אצבעות.
פרטים נוספים: כאן


 


מיזם בוגרים אל בוגרים

המון אנשי מקצוע והמון שירותים קיימים מסביבנו, אבל איך נכיר אותם ? איך באמת נוכל לסמוך עליהם ?

ארגון הבוגרים בשיתוף פעולה מבריק עם היזם אלי אלמעלם יוצאים לדרך על מנת ליצור שיתופי פעולה אמינים ומקצועיים לחיזוק העסקים בקרב בוגרינו
למעוניינים להצטרף נא למלא את כל הפרטים במסמך.
 הפגישה תתקיים דרך הזום  בתאריך 17.4.23, קישור למפגש יישלח  בערוצים הרלוונטיים לקראת מועד הפגישה.
שיהיה לנו בהצלחה!!
להצטרפות: לחץ כאן

 


 

 

 

 


footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים

תוכניות נוספות לבוגרים