בטאון פסח תשפ"ב

בטאון דרך אחים

 

 

מלגת "דרך אחים" לבוגרי המסלולים החרדים בצה"ל

 


לפרטים נוספים: לחץ כאן.

 


קרן חתנים

סטנדאפ, מתנות, ותווי קנייה בשווי כולל של עשרות אלפי שקלים.

למעלה ממאה בוגרי צבא מהמסלולים החרדיים בצה"ל הגיעו השבוע לבית שמש יחד עם נשותיהם, לאירוע של 'קרן החתנים' שקיימו עבורם בארגון הבוגרים, לאירוע שהתקיים במתנ"ס מאירהוף, הגיעו לכבד בנוכחותם ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וסגן ומ"מ רה"ע משה שטרית. השניים בירכו את הבוגרים על שירותם ותרומתם למדינה. ראש העיר הוסיפה וקראה להם לבוא ולהתגורר בבית שמש, "בדרך לכאן שוחחתי עם גבאי בתי כנסת, מכאן אלך לפגישה לגבי היכל התרבות שלנו, זו בית שמש, יש בה מקום לכולם. אני מזמינה אתכם לבוא ולקבוע את ביתכם כאן בעיר, אתם רצויים כאן, העיר תבורך בבואכם לקחת חלק במודל המיוחד שנקרא בית שמש", אמרה ראש העיר.

מנהל ארגון הבוגרים 'דרך אחים', שמעון גולדשטיין אמר: "קרן החתנים הינו עוד פרויקט מתוך עשרות שאנו מפעילים לטובת אלפי הבוגרים. באירוע חלוקת ה'שי לחתן' כאן בבית שמש בהשתתפות ראש העיר, אנו רואים צעד נוסף של התפתחות קהילת הבוגרים לקראת גרעין קהילתי פיזי."קיימנו את האירוע בבית שמש מתוך אמונה גדולה בעיר הזו, בפסיפס הייחודי שבה, במנהיגות של ראש העיר והנהגת העיר ומתוך רצון חד משמעי להקים בבית שמש קהילה פיזית של מאות בוגרי המסלולים החרדיים בצה"ל בנוסף למאות שכבר גרים כיום בעיר". סיכם זאת מנכ"ל עמותת נצח יהודה, רס"ן במיל' יוסי לוי.

לוי הוסיף, "אין קהילה גדולה יותר, מגובשת יותר ואיכותית יותר מהבוגרים שלנו. למעלה מ-14,000 בוגרים בתעסוקה, ברפואה, בפוליטיקה ובכל תחומי החיים מוכיחים זאת יום יום"

ראש העיר בית שמש עליזה בלוך, נואמת בפני המשתתפים.

 

 

 בין בית שמש לג'נין 

אחד העיתונאים רטן השבוע בטוויטר, ואצטט – "זה באמת מעניין למה דווקא איזור צפון השומרון הפך להיות המקום הכי פחות נשלט באיו"ש ועם הכי הרבה התחמשות בשנים האחרונות. יש למישהו כיוון למה הטרור הפלסטיני הצליח לארגן לעצמו טריטוריה כמעט בלתי מופרעת להתפתחות דווקא שם?"

את התשובה לשאלה הטובה הזו ידע לענות כל מי שמכיר את מיקום הכוחות בצה"ל ורבים מעוקביו של אותו עיתונאי אף דאגו ליידע אותו מי הוא אותו גדוד שתפס בעבר את גזרת צפון השומרון איזור ג'נין בואכה טול כרם האיזור שמכונה כיום "בירת הטרור" של איו"ש, טוב, כנראה כבר ניחשתם לבד, גדוד נצח יהודה ישב בגזרת צפון השומרון עד סוף שנת 2014, אותה גזרה שהפכה בשנים האחרונות לכר פורה לטרור.

"למה הטרור הפלסטיני הצליח לארגן לעצמו טריטוריה כמעט בלתי מופרעת להתפתחות דווקא שם?".

וכן, ידענו להגן על העם והארץ בתקופת השירות והיום אלפי בוגרים אף מיטיבים לעשות זאת במסגרת גדוד המילואים נצח ישראל, גדוד שלאור הצלחתו מלא עד אפס מקום, מה שגרם בחודש האחרון לארגון הבוגרים לפתוח פלוגת מילואים חדשה ואיכותית בחטמ"ר עציון.

ומגזרת הגדוד לגזרת הבוגרים – השבוע נשאה דברים ראש העיר בית שמש הגברת עליזה בלוך בפני עשרות בוגרים במסגרת אירוע של  קרן החתנים של ארגון הבוגרים, בין הדברים היא קראה לבוגרים להצטרף ולקבוע את ביתם בעיר בית שמש, ואין ספק, הקריאה הזו מחממת את הלב, אך מעבר לחימום הלב, הקריאה הזו היא קריאת השכמה.

 

 

קריאת השכמה לאלפי בוגרים המסלולים החרדים בצה"ל לקום ולעשות מעשה, בוגרי מסלולי נצח הם בעלי גוון משלהם, גם ההוא שאחרי השירות הולך עם כובע וחליפה יודע לדבר בגובה העיניים עם הקיבוצניק ששירת בנח"ל וגם זה שעבר לגור בגבעתיים וחובש כיפה סרוגה יודע להיכנס לליבו של הקיצוני מהפלג הירושלמי, וזה, בדיוק זה מה שהעיר בית שמש שנקרעת במלחמות בין חרדים וחילונים, ולמען האמת מה שהחברה הישראלית כה זקוקה לו, גשר בין המגזרים.

"האיום הכי גדול על העם שלנו איננו אינתיפאדת הסכינאים, וגם לא האוטובוסים המתפוצצים"

האיום הכי גדול על העם שלנו הוא לא מוחמד מג'נין, ולא נאסר מטול כארם, לא אינתיפאדת הסכינאים, ולא אוטובוסים מתפוצצים, אלה אינם מהווים אפילו לא מכה קלה בכנף, האיום האמיתי על העם שלנו הוא האחדות בין שורותיו, וכשרוצים לאחד את השורות חייבים גשר, הידברות, והכלה, ואין יותר טובים מבוגרי מסלולי נצח ליצירת הגשר הזה, אך לפני שאנו מתיימרים לאחד בין שורות העם, עלינו להיות מאוחדים בתוכנו, והאמת, שכולנו יודעים שביכולתנו לעשות זאת, לו רק נרצה לא תהיה זו אגדה.

 


כל דכפין לחיילים הבודדים

עשרות חיילים בודדים מקרב מסלולי נצח יחגגו השנה את ליל הסדר במסגרת ליל סדר מפנק שמארגנים להם עמותת נצח יהודה.
אמש התכנסו החיילים יחדיו לקבלת שי לחג מאת העמותה שהוענק להם ע"י מנכ"ל העמותה יוסי לוי.


ברגע האמת

עשרות בוגרים ישתתפו בשבועות הקרובים באימון מיוחד בעקבות המצב הביטחוני.

בשבועות האחרונים חווה מדינת ישראל גל חדש של טרור יחידים שכבר גבה קורבנות קשים בערי ישראל, באר שבע, בני ברק, חדרה, וכעת גם תל אביב, קשה באימונים קל בקרב, היא סיסמה חמודה בזמן השירות ומצילת חיים בחיי היומיום, בעקבות המצב הביטחוני עלה הביקוש בקרב בוגרים רבים לקיום אימון ירי איכותי שיתן למשתתפים בו כלים מעשיים להגנה עצמית ברגע האמת, את האימון מוביל בוגר גדוד נצח יהודה, ומי שפתח ועמד בראש מדור לוחמה בגדוד מוטי הר-כסף.

בטאון הבוגרים נערך ע"י ישראל דיסקינד, לכתיבת טור דעה לבטאון ניתן לפנות ל: israeldiskind@gmail.com


footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים

תוכניות נוספות לבוגרים