בטאון ראש השנה תשפ"ב

בטאון דרך אחים

 

מסע ראשון בסדרה של מסעות

היה רגע אחד שבו הכל התפרץ, בחדרון הקטן על ציונו של רבי אלימלך מליז'נסק זצ"ל הוסרו המסכות והדמעות זלגו מאליהן, הם עמדו שם יחד עשרות בוגרי המסלולים החרדיים בצה"ל ושרו בדבקות את תפילתו של ר' אלימלך, "אדרבה תן בלבנו שנראה כל אחד מעלת חברינו".

הרגעים האלו בהם עמדו בוגרי המסלולים החרדים בצה"ל בתאי הגזים באושוויץ בראש מורכן ושרו את שירת "אני מאמין" ולאחריה בראש מורם את שירת "התקווה" היו רגעים של הבטחה ותקווה גדולה

עשרות בוגרי המסלולים יצאו לאחרונה למסע ראשוני וייחודי בפולין, המסע, מספרים המשתתפים, היה מסע עוצמתי של שילוב בין מחנות ההשמדה לקברי צדיקים, התחברות אל חיי יהדות אירופה לצד השמדתה בצורה כה אכזרית ע"י הנאצים ימ"ש, הרגעים האלו בהם עמדו בוגרי מסלולי צבא חרדים בתאי הגזים באושוויץ בראש מורכן ושרו את שירת "אני מאמין" ולאחריה בראש מורם את שירת "התקווה" היו רגעים של הבטחה ותקווה גדולה ש"לעולם לא עוד", כי גם ביום בו יגור זאב עם כבש, לא נהיה יותר הכבש.

סיקור מסע לפולין "עדים לנצח" ע"י ערוץ 20

 

 


זוגיות חזקה

זוגיות היא כמו שריר. היא משהו שחייבים להתאמן עליו, ללא קשר לכמה האדם חלש או חזק.
בוגרים רבים מבינים את זה, ומידי שבוע בחודשים האחרונים הם מגיעים יחד עם בנות הזוג למפגשי סדנת הזוגיות, שיזם ארגון הבוגרים.
המפגשים מתקיימים במתחם רומנטי בבירה, בתוך גלריה מעלפת שבמבנה ירושלמי עתיק, באווירה הקסומה של טיילת עמק רפאים.
בסדנה משתתפים טובי המרצים כגון הרב מנחם בורשטיין, הרב שמחה כהן, הרב יוסף מלכה ועוד.

אנו מזמינים אתכם הבוגרים להצטרף להרצאה הקרובה מאת יו"ר ארגון הדברות הרב זמיר כהן בנושא "סוד האושר בחיי הנישואין" – מבט עומק על זוגיות נכונה שתיערך ביום רביעי 1/9/21

לרישום להרצאה הקרובה: לחץ כאן

לרישום להרצאה הקרובה: לחץ כאן

לקראת עתיד כלכלי טוב יותר

לדאוג לזוגיות בריאה זו חובה קדושה, אין בכך ספק, אך משום מה דווקא בדאגה לעתיד הכלכלי שלנו אנחנו מזנבים לעתים הרחק מאחור, וכפי שאומרים בעולם ההשקעות- הזמן הכי טוב לנטוע עץ היה לפני 20 שנה, הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו.

בעקבות הצלחת ההרצאה על עולם הפיננסים שיזמנו בארגון הבוגרים בכדי לסייע לבוגרים בהשקעה נבונה בעתידם הכלכלי, עלתה בקשה לפתוח קורס מקיף בנושא ניהול תיק השקעות עצמאי. ארגון הבוגרים יצר שת"פ עם מכללת פסגות לפתיחת קורס ייעודי לבוגרי המסלולים בסבסוד ניכר.

הקורס מתאים:

  • לכל מי שרוצה להתחיל את צעדיו הראשונים בשוק ההון
  • לכל מי שמעוניין לנהל את כספיו בשלווה ובאחריות
  • למי שרוצה ללמוד כיצד ניתן לייצר הכנסה נוספת
  • לכל מי שרוצה להתחיל להשקיע בזירה של הגדולים

פרטים נוספים: בקישור שבתחתית הבטאון


פאנל לוחמים

בשבוע שעבר התקיימו במחנה קסטינה ימי הכנת סגל לקראת גיוס אוגוסט 2021 תחת מטרייה אחת עבור כלל מסלולי צבא חרדים בגדודים הלוחמים, בהם השתתפו מפקדים מפלוגות נצח יהודה, תומר וח"ץ בהובלת ראש תחום חרדים במז"י יוסי כהן. במסגרת ימי ההכנה נערך פאנל לוחמים מיוחד של קצינים שפיקדו בעבר על לוחמים בגדודים החרדיים בהן הועלו כלל ההיבטים הפיקודיים ודרכי ההתמודדות מול צרכי החייל החרדי.

את הפאנל הוביל סמנכ"ל עמותת נצח ישעיה שושן, ונשא דברים מנהל ארגון הבוגרים שמעון גולדשטיין.אחת מהצהרות הבחירות של ראש הממשלה הנוכחי הייתה הורדת גיל הפטור מגיל 24 לגיל 21, וכמילותיו באותן ימים, "רבבות חרדים נשארים בעולם הישיבות רק כי המדינה אוסרת עליהם לצאת לעבוד ולרכוש מקצוע", ומשכך הוחלט על הורדת גיל הפטור לגיל 21, "מה שיגרום לרבבות בחורי ישיבה לעזוב את ספסל הלימודים ולהשתלב בעולם ההייטק והרפואה בישראל".

צר לי להיות מנפץ האשליות, אך בור בכביש לא מתקנים ע"י בניית פסי האטה בצמוד לו. נושא שילוב חרדים בחיי המעשה מעסיק את ממשלות ישראל לדורותיהן מזה שנים ארוכות, ולמען האמת זה נושא שאמור להעסיק את הציבור עצמו יותר מאשר את הממשלה.

ר' יצחק נפחא היה נפח, ר' יוחנן הסנדלר היה סנדלר וכן הלאה- הגמרא אף אומרת במסכת קידושין (דף כ"ט ע"א) מצוות שהאב חייב בבנו, למולו לפדותו וכו' וללמדו אומנות, וכל שאינו מלמדו אומנות מלמדו ליסטות (הופכו לשודד רח"ל). כלומר חכמינו זכרונם לברכה כבר עסקו בעצמם בנושא החשוב הזה של שילוב הדור הצעיר בחיי המעשה וגם הם בעצמם הבינו שלא פטור בגיל 21 הוא הפתרון.

 

 

בכדי להבין את הפתרון האמיתי אנחנו חייבים להביט נוכחה על המצב העכשווי, מצב בו בחור ישיבה שמוצא את עצמו מתבטל ותורתו איננה אומנתו יותר וברצונו לצאת לעולם המעשה אין לו ברירה אלא או להוציא פטור באמתלה כלשהי או להתגייס לצה"ל, ברבים מהמקרים הוא יבחר להתגייס לצה"ל ולו מפני הדלת השפויה שהיא פותחת לו להשתלבות בריאה בחיי האזרחות לאחריה, אך לו יחליט כי ברצונו לצאת ישר לעבוד או במקרה הנוכחי עם קבלת הפטור בגיל 21 איזו דלת בדיוק נפתחה לו להשלתבות כאזרח מן המניין?

מי שחושב שזו השתלבות טועה בענק, השוק לא הולך להיות מוצף באלפי הייטקיסטים חדשים ולא ברופאים ומנתחים, פתיחת דלת לעולם העבודה ללא מקצוע מכבד לא תשלב אף חרדי בעולם התעסוקה ורק פוגעת בתהליכים הבריאים שנוצרו כאן בשנים האחרונות.

הורדת גיל הפטור היא לא מקפצה קלה, אפילו לא פלסטר, היא נובעת מחשיבה מוטעית כביכול רבבות בחורי ישיבה מחממים כסאות מפחד הגיוס, ומעל הכל היא מתעלמת מהבעיה החמורה יותר של רבבות בחורי ישיבה שנפתחת להם דלת שכביכול מתיימרת לסייע להם להשתלב, תוך צמצום דלת אחרת של שילוב נכון ואמיתי דרך מסלולי צבא חרדיים, שיכינו את החפץ בכך הן לחיי המעש והן לחיים הישראליים.

 


כנסת נכבדה

כבר מספר שנים שבוגרי נצח יהודה זוכים לייצוג מכובד בכנסת ע"י בוגר הגדוד ח"כ ד"ר שלמה קרעי, בממשלה האחרונה הצטרף לייצוג ח"כ חדש שאף הוא בוגר הגדוד, קבלו את חה"כ הטרי שעלה מצרפת התגייס לגדוד בשנת 2005 ולאחרונה הצטרף לכנסת ישראל כח"כ מן המניין, ח"כ יום טוב כלפון, מאחלים לך המון הצלחה.


מלגות שמחכות לכם

אז בלי להרגיש שנת לימודים חדשה וסמסטר חדש מתחיל וזה הזמן ראשית לאחל לכם אלפי בוגרים שכבר עשו את הצעד והשתלבו בעולם האקדמיה שתהיה שנה מוצלחת ושתעשו צעד נוסף לסיום התואר בקרוב ממש.

אחד הדגשים החשובים ביותר בתחילת סמסטר הוא להיות בעניינים מהרגע הראשון ולא ליצור פערים.
הכלל הזה נכון לגבי חומר הלימודים עצמו, ואף יותר לגבי המלגות שיעזרו לכם להחזיק את הראש מעל המים.
אנחנו בארגון הבוגרים רואים לנגד עינינו את החשיבות הגדולה בהצלחת הבוגרים בעולם האקדמיה ומשכך ריכזנו עבורכם מידע רב ונגיש במקום אחד שמקיף מגוון רחב של מלגות אפשריות שיעזרו לכם להצליח.
מאחלים לכם המון הצלחה ומחזיקים לכם אצבעות.

פרטים נוספים: בקישור שבתחתית הבטאון.

 


קישורים לתכניות ופרויקטים


שוק ההון – הרשמה – כאן

לוח מלגות – כאן

"זוגיות מנצחת" – כאן

 

footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים