בטאון ראש השנה תשפ"ג

בטאון דרך אחים

גיוס בכפייה יוצר אנטגוניזם: שר הביטחון בביקור מיוחד

לאחר פניית ישיבת ההסדר מבית עמותת נצח יהודה, "בצוותא" לשר הביטחון גנץ בקריאה שלא לבצע גיוס בכפייה, הגיע השבוע השר לביקור ייחודי בישיבת ההסדר.

במסגרת הביקור פגש השר את תלמידי ההסדר הטכנולוגי "חדוותא" ואת תלמידי ההסדר הקרבי, "בצוותא" אותם הקימו יחד מנכ"ל עמותת נצח יהודה יוסי לוי והרב יונתן רייס לפני כשנתיים, בסיום הביקור הפתיע השר גנץ את מנכ"ל עמותת נצח עם תעודת הוקרה על הקמת ישיבת ההסדר הקרבית – חרדית.


משלבים תורה ועשייה

עקב הביקוש הרב, נוספו מקומות חדשים במכינה מבית נצח, מכינת נצח דוד.
המכינה הינה ישיבה תורנית לנוער חרדי המעוניין לשלב תורה מאהבה עם שירות קרבי בצה"ל ורכישת תואר/מקצוע מכובד.
כאשר מטרת העל היא יצירת תשתית מבוססת של הכנת הפיקוד החרדי בצה"ל.
לפרטים נוספים: לחץ כאן


האבא של החיילים

אלפי בוגרים קיבלו בשבוע שעבר את הבשורה המרה עם פטירתו של הרב יואל שוורץ זצ"ל מגדולי רבני ירושלים וממייסדי גדוד נצח יהודה.
הרב שוורץ היה מיוזמי הנח"ל החרדי בסוף שנות התשעים, ועמד בעבר בראש עמותת 'נצח יהודה',

הרב שוורץ חיבר יותר מ-200 ספרים וקונטרסים בענייני הלכה, אגדה ומדרשי חז"ל. מתחילת שנות התשעים הוא ליווה את קהילת "בני נח" שבארצות הברית, קרא לכל היהודים לעלות ארצה ועודד את נושא '7 מצוות בני נוח'.

מנכ"ל עמותת נצח יהודה, יוסי לוי ספד לרב, "אנו מרכינים ראש על לכתו של מנהיג גדול ואמיץ בישראל. זכינו שהרב עמד לימין מוסדות ורבני עמותת נצח יהודה, מהקמתם ועד היום, אהב את החיילים אהבה גדולה וגידלם כבניו, חיתן רבים מהם וליווה את הבוגרים הרבים בבניית בית של תורה ואף זכיתי שקידש אותי ואת רעייתי ביום חופתנו".

הרב יואל שוורץ בטקס השבעה של חיילי גדוד נצח יהודה.


הסיפורים הדרמטיים מתוך 'הנחל החרדי' נחשפים

העיתונאי החרדי וחברנו היקר, בוגר המחזור השני של גדוד נצח יהודה, יענקי פרבר, משיק ספר חדש – 'מהישיבה לנשקייה' ובו הוא יוצא יחד עם קוראיו למסע מרתק במהלכו הוא מספק הצצה נדירה לסיפורו של בחור ישיבה חרדי שהחליט ביום בהיר להצטרף לאחד מהגדודים המובילים והקרביים ביותר בצה"ל – נצח יהודה • היכונו לצחוק, לדמוע ולהתרגש עם הספר הסוחף שלא תצליחו להניח מהידיים
להזמנות: כאן

 

 

 

 אמן על הילדים

כסף, ככה זה בחיים, הכל סובב סביב כסף, ומה הפעם? איך לא, לימודי הליבה, בטח שמעתם על הכותרות סביב מתווה כלשהו בציבור החרדי שכמעט וגרם לפיצול מפלגת יהדות התורה, אבל כנראה שיחד עם זאת, לא חשבתם לרגע שהנושא נוגע אלינו, ולמען האמת הוא לא נוגע רק אלינו, כי אם בנוסף הנו מהווה כתב אישום חמור עבור מערכת החינוך הישראלית והעומדים בראשה.

75 מיליארד שקל, זהו הסכום שהוקצה השנה לטובת תקצוב מערכת החינוך הישראלית על שלל גווניה, ילדי הציבור החרדי מהווים כ-20% מילדי מערכת החינוך, לכאורה היינו מצפים לראות שגם חלקם בתקציב יהיה בהתאם בהתאם ויעמוד על סך של 15 מיליארד שקלים, הצחקתם את שאשא, תקציב החינוך החרדי עומד על סך של 5 מיליארד שקל בלבד, שליש ממה שמקבל ילד בחינוך הכללי, שליש.

המתווה שגרם לסערה האחרונה הנו בעקבות החלטת חסידות בעלזא להכניס לימודי ליבה בסיסיים למוסדות החינוך של החסידות, מה שגרר ביקורת קשה מצד מנהיגי הציבור הליטאי החוששים מפתיחת פתח שתגרום למוסדות נוספים להצטרף למתווה בעלזא ולהעניק לילדיהם עתיד טוב יותר, מין תרחיש אימים שכזה.

"מה אתה חושב, שנור זו לא אומנות?".

הגמרא בקידושין אומרת כי חובה על האב ללמד את בנו אומנות (מקצוע) וכל שאינו מלמד את בנו אומנות, מלמדו ליסטות (קידושין, כ"ט ע"א) כששאלתי את הרב'ה בחיידר מדוע אם כך לא מלמדים אותנו אומנות, הוא השיב בלי למצמץ, ומה אתה חושב, שנור זו לא אומנות?

 

אלפי בחורי ישיבות לשעבר התגייסו בעשרים שנה האחרונות למסלולי נצח השונים, רובם ככולם ללא לימודי ליבה כלל, לא אנגלית ולא מתמטיקה, לאחר שחרורם עושים בארגון הבוגרים ועמותת נצח יהודה מאמצים אדירים לתת להם הזדמנות להשלים השכלה בסיסית, והזדמנות להשתלבות ראויה בעולם התעסוקה, המצב הזה הוא כורח הנסיבות, אך איננו גזירת גורל, לילדינו אנו חייבים לתת עתיד טוב יותר, ונקודת פתיחה לחיים מנקודת זינוק משופרת, קצת אנגלית ומתמטיקה לא גרמה לאף אחד לכפור באמונתו.

מתווה בעלזא שנכשל הנו הפסד גדול לילדי החינוך החרדי, מתווה שלו היה מצליח היה מזניק את החברה החרדית אלפי צעדים קדימה, לקראת עתיד כלכלי טוב יותר, אך בל נשכח, אלפי בוגרי נצח יהודה, המשלבים את ילדיהם כיום במוסדות הממ"ח מהווים גם הם פתח לשילוב בריא של לימודי ליבה לטובת רבים אחרים שלא שירתו בצה"ל אך מעניקים לילדיהם הזדמנות שווה, שנים שבוגרי נצח נלחמו על פתיחת ממ"ח בבית שמש, ממ"ח שכיום מעניק חינוך למגוון רחב של ילדים חרדים, ילדים שעל אף התרשלות המדינה זוכים להשכלה ברמה גבוהה, ילדים שזכאים להרבה יותר משליש.

לסיכום, בסבב הזה דגל התורה ניצחה, הציבור החרדי הפסיד, המדינה תמשיך באוזלת ידה, ובוגרי נצח ימשיכו לשאת את הדגל בגאון, לא רק את דגל התורה, כי אם דגל של תורה ועבודה, ספרא וסייפא.


מלגות שמחכות לכם

ההרשמות לשנה"ל הבאה כבר החלו בשיא המרץ ברוב המקומות, אחד הדגשים החשובים ביותר בתחילת סמסטר הוא להיות בעניינים מהרגע הראשון ולא ליצור פערים.
הכלל הזה נכון לגבי חומר הלימודים עצמו, ולא פחות לגבי המלגות שיעזרו לכם להחזיק את הראש מעל המים.
אנחנו בארגון הבוגרים רואים לנגד עינינו את החשיבות הגדולה בהצלחת הבוגרים בעולם האקדמיה ומשכך ריכזנו עבורכם מידע רב ונגיש במקום אחד שמקיף מגוון רחב של מלגות אפשריות שיעזרו לכם להצליח.
מאחלים לכם המון הצלחה ומחזיקים לכם אצבעות.
פרטים נוספים: כאן


 


ליווי אישי לכל חייל

השבוע נפרדנו פרידה זמנית מהרב הצבאי של גדוד נצח יהודה, סרן הרב יהושע גרשטיין, שממשיך בתפקידו כרב חטיבת התותחנים רב חטיבת 282, שם בכוונתו להמשיך במוטו המפורסם שלו, ״ליווי אישי לכל חייל״.
אלפי בוגרים מודים לרב על 4 שנים וחודשיים של ליווי במסירות ובאהבה ומאחלים הצלחה רבה בתפקיד החדש.
יחד עם זאת מאחלים הצלחה רבה לרב הנכנס, הרב משה גבאי, הצלחתך הצלחתנו.

 


 

 

 

 


footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים

תוכניות נוספות לבוגרים