בטאון שבועות תשפ"ב

בטאון דרך אחים

 

רישיון נשק לכל בוגר – פרוייקט מגן

ביקוש רב למיזם החדש של ארגון הבוגרים, במסגרתו יאושר ע"י ראש הממשלה בהליך זריז ומיוחד רישיון נשק לבוגרי מסלולי נצח ויוקמו כיתות כוננות בערים החרדיות וכן תתבצע רכישת נשק קבוצתית בסבסוד משמעותי, במקביל לשגרת אימונים ייחודית ברמה גבוהה, בכדי למנוע טרור בערים החרדיות בהן מספר נושאי הנשק נמוך מאד ותחושת הבטחון לקויה.
להרשמה: ••• לחץ כאן •••

קרדיט צילום אילוסטרציה: יריב אופנהיימר

 

 

פרידה ממנהל ארגון הבוגרים

אחרי למעלה מ- 3 שנים של עשייה בלתי פוסקת, נפרדו השבוע בארגון הבוגרים מהמנהל המסור, שמעון גולדשטיין הי"ו, שממשיך לאתגר הבא, במסגרת הפרידה משמעון נפגשו עשרות משתתפי בית המדרש ביום חמישי שעבר, לערב "על האש" מפנק במיוחד, במסגרתו הודו לו הבוגרים על התכניות הרבות שיזם במהלך השנים האחרונות.

ביום ב' השבוע קיימו במשרדי העמותה אירוע הרמת כוסית ופרידה, במהלכה הוענק לשמעון תעודת הוקרה מיוחדת ע"י מנכ"ל העמותה יוסי לוי, שהודה לו על דבקות אמיתית במטרה, והובלת ארגון הבוגרים תוך אמונה וחזון.

ארגון הבוגרים מצטרף לברכות ומאחל המון הצלחה לשמעון בהמשך הדרך, הצלחתך הצלחתנו!

שמעון גולדשטיין בקבלת תעודת ההוקרה ממנכ"ל העמותה יוסי לוי.

 


לנצח אחי

למעלה מ-1200 משתתפים לקחו חלק בעצרת הזיכרון המרכזית לחללי מסלולי נצח שהתקיימה זו השנה הרביעית בהיכל שלמה בירושלים, במעמד ראש עיריית ירושלים משה ליאון, רבה של ירושלים הרב שלמה משה עמאר ויו"ר ש"ס הרב אריה דרעי.

בעצרת שהתקיימה בהנחייתו של ישי לפידות ובליווי הזמר עקיבא תורג'מן, השתתפו בוגרים רבים, חיילי המסלולים, ועשרות מבני משפחות הנופלים, בעמותת נצח יהודה אומרים בקול גדול, "זכר חללי מסלולי נצח שמסרו את חייהם למען העם והארץ, לעולם לא ישכח מלבנו".

הקהל באירוע.

מנכ"ל העמותה, יוסי לוי, נואם בפני המשתתפים.

 

 

 בין מתן תורה לארגון הבוגרים

ההבדל בין ארגון להתאגדות הנו שבארגון מישהו עומד מלמעלה ומארגן, לעומת התאגדות, שהיא לרוב בעקבות רצון להתאגד שעולה מהשטח, שמו של ארגון דרך אחים המכונה ארגון הבוגרים, מטעה לפעמים בעקבות הכינוי שדבק בו, ואולי הגיע הזמן לשנותו מארגון הבוגרים, להתאגדות הבוגרים.

כל אחד מאתנו זוכר את הימים החמים בבקעה, אמצע שדאות או סתם שבוע פלוגה, כשפתאום מתקרב למאהל רכב ובתוכו רבני העמותה עם קרטיבים קפואים, צ'וקולוק מפנק, ומילה טובה, כמים קרים על נפש עייפה, הליווי של העמותה היה שם במהלך כל שנות השירות, בג'נין ובטול כרם, בבית אל ובשילה, כל בוגר מוקיר על כך תודה לעמותה, אך לפעמים אנחנו שוכחים שאף אחד לא התכוון להפסיק לסייע, והסיוע הזה כל כך נצרך, אם זה באקדמיה או בשידוכים, בפיתוח העסק או חינוך הילדים, ובכל מה שנוגע למעבר חלק מהצבא לאזרחות

"אמצע שדאות או סתם שבוע פלוגה, ופתאום מתקרב למאהל רכב".

העמותה יכולה להמשיך והיא אף תמשיך להיות שם בעבורנו הבוגרים, אך בסוף, בקצה, אם אנחנו לא נהפוך את ארגון הבוגרים להתאגדות הבוגרים, נאלץ להמשיך להתמודד מול העולם כאינדבידואל, אבל רק אם נהפוך את זה להתאגדות אמיתית שמגיעה מהשטח נוכל להשפיע הרבה יותר, להצליח הרבה יותר, ולהגיע יחדיו, רחוק יותר.

 

בימים אלו אנו חוגגים את חג מתן תורה, כשבני ישראל עמדו למרגלות הר סיני לקבל את התורה, כפה עליהם הקב"ה הר כגיגית, "אם מקבלים אתם את התורה, מוטב, ואם לאו, שם תהא קבורתכם", והאמת שזה קצת תמוה, הרי גם ככה בני ישראל הסכימו לקבל את התורה, אבל לפעמים אנחנו לא מבינים כמה מתנה מסויימת היא טובה עבורנו, עד שיש צורך לכפות עלינו הר כגיגית בכדי שנרצה לקבלה באמת ובתמים בכל נימי נפשנו.

 


האבא של החיילים

עשרות בוגרים השתתפו בשבוע האחרון באירוע זכרון מרגש לע"נ הרוגי אסון מירון, הרב משה שמחה צרפתי זצ"ל שליווה במשך שנים את חיילי גדוד נצח יהודה במסגרת העמותה, והרב שמחה בונים דיסקינד זצ"ל, אחיו של רכז ארגון הבוגרים ישראל דיסקינד.

במהלך הערב נשאו דברים הרב שלום ארוש ראש ישיבות חוט של חסד, הרב יצחק בר חיים, הרב פוקס, ובוגרי הגדוד הוותיקים שזכו לליווי ע"י הרב צרפתי זצ"ל, כמו"כ נשא דברים בנו שי צרפתי, ששיתף את הבוגרים הצעירים יותר באבדה הגדולה שאיבד לא רק הגדוד אלא עם ישראל כולו.

בסיום האירוע התכנסו המשתתפים להסרת הלוט מלוח ההנצחה המיוחד שהותקן לזכרם בקיר ההנצחה כאשר הקהל פוצח בספונטניות בשירת אני מאמין, בתקווה שתהיה זו ההנצחה האחרונה שתתווסף לקיר בבית נצח.

הרב ארוש בשירת "אני מאמין" יחד עם הקהל.


לוח ההנצחה החדש בבית נצח.

 

 


footer_(002)_2
תגיות

תוכניות נוספות לבוגרים

תוכניות נוספות לבוגרים